Jeśli ktoś planuje zmienić miejsce zamieszkania, to będą mu potrzebne rozmaite akcesoria do przeprowadzki, które to ułatwią. Trzeba wszystko odpowiednio zabezpieczyć na czas transportu, aby nie uległo uszkodzeniu. Przydadzą się boxy różnej wielkości, taśmy klejące, folie bąbelkowe, nożyk. Warto zaopatrzyć się również w etykiety do oznaczenia, co znajduje się w poszczególnych kartonach. Ułatwi to późniejsze rozpakowywanie wszystkiego na miejscu docelowym. Oczywiście zaleca się brać tylko rzeczy niezbędne, przedmioty nieużywane lepiej zostawić, dać komuś lub sprzedać. Usprawni to przeprowadzkę i pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca.

W co warto się wyposażyć podczas przeprowadzki?

Najważniejsze będą kartony do przeprowadzki, w które można włożyć rozmaite przedmioty, zarówno delikatne, jak i ciężkie. Nie trzeba jednak kupować nowych kartonów. Warto wybrać się do marketu i zapytać o pudełka, najczęściej są one w bardzo dobrym stanie. Zanim trafią do magazynu są zwykle wrzucane do metalowego kosza, który znajduje się w sklepie. Nie powinno być żadnego problemu z wzięciem dowolnej ilości. Oczywiście warto na wszelki wypadek zapytać, aby się upewnić. Karton musi być oczywiście solidny, wytrzymały, odporny na większe obciążenia. Najlepiej sprawdzają się modele z wyciętymi uchwytami, co ułatwia przenoszenie. Z kolei do przetransportowania cięższych kartonów i większych gabarytowo rzeczy świetnie sprawdza się składany wózek transportowy. Będzie niezwykle pomocny w przypadku sprzętu AGD i RTV, mebli. Można go kupić lub wypożyczyć.

Do owijania przedmiotów przed ich włożeniem do kartonów zaleca się użyć folii bąbelkowej, która stanowi skuteczną ochronę przed zniszczeniem zawartości pudeł. Wszystko zostanie należycie zabezpieczone przed zarysowaniami, uszkodzeniami mechanicznymi. Ogromną pomocą jest także platforma transportowa do mebli, bardzo tania, plastikowa, ale niezwykle wytrzymała. Jest w stanie znieść obciążenie ponad 100 kg. Istotne jest to, aby odpowiednio oznaczyć kartony, czyli opisać, co się w nich znajduje. Bez tego trudno będzie potem znaleźć poszczególne przedmioty. Nie trzeba oczywiście dokładnie opisać, co jest w danym kartonie. Można podzielić pudła tematycznie, na konkretne pomieszczenia. W sprzedaży znajdują się także gotowe zestawy naklejek samoprzylepnych, które wskazują na to, że w kartonie znajduje się przykładowo szkło. Podczas przeprowadzki warto mieć także rękawice robocze na dłoniach, najlepiej z neoprenu i mikrofibry, będą one chroniły przed zabrudzeniami i skaleczeniami. Zaleca się kupić różne taśmy klejące, piankę polietylenową i wypełniacze do kartonu.